מרזבי פח מגולוון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מרזבי פח מגולווןצריכים מרזבים, לא יודעים במה לבחור ושמעתם שפח מגולוון הכי מומלץ? ובכן, מרזבים עשויים פח מגולוון נחשבים המרזבים העמידים והחזקים ביותר שאפשר להשיג. אבל, מרזבים אלו, כמו כל מרזב אחר, מגיעים עם חסרונות ויתרונות משלהם. הנה כל מה שצריך לדעת על מרזבי פח מגולוון, המשיכו לקרוא במדריך המפורט הבא.

אם אתם תוהים מהם מרזבי פח מגולוון ולמה הם משמשים, כדאי להכיר את התהליך עצמו שנקרא גלוון. באופן כללי, התהליך של הגלוון מוסיף לפלדה או לחומר הפח שכבת אבץ נוספת. השכבה הזאת הופכת את חומרי הפח לעמידים יותר בפני קורוזיה וחלודה, כאשר תהליך זה נחשב תהליך די יקר. לכן, מחיריהם של מרזבי פחים מגולוונים יהיו גבוהים יותר משל מרזבים אחרים. למשל, מרזבי אלומיניום (שנחשבים הזולים בשוק בארץ). בתוך כך, אלו הם היתרונות העיקריים של מרזבים מפח מגולוון:

  1. עמידות: פח מגולוון פחות נרקב וכיאה לכך, לא מפתח חלודה וקורוזיה כמו חומרים אחרים. 
  2. בלאי: עמידות הבלאי של פח מגולוון היא גבוהה, לכן הם מתאימים לכל מיני סוגי אקלים. 
  3. משקל: פח מגולוון נחשב יחסית קל ולכן, ההתקנה זריזה יותר מהתקנות מרזבים אחרים.
  4. תחזוקה: תחזוקתם של פחים מגולוונים מינימלית, מה שיחסוך בעלויות בטווח הרחוק. 

מה כולל תהליך הייצור של פחים מגולוונים? 

תהליך הייצור של פח מגולוון כולל מספר שלבים, עליהם נסביר בשורות הבאות, לפני שנספק הסבר רחב יותר על תהליך הגלוון, נציין כי איכות הפח תהיה גבוהה כל עוד בית החרושת עובד לפי תקנות בטיחות, ורצוי שאלו יהיו תקנות בטיחות עולמיות או לפחות ישראליות.

הנה ההסבר על תהליכי גלוון פחים המשמשים לייצור מרזבים:

  • בשלב הראשון: מנקים ומכינים את הפח על ידי הסרת חלקים רכים או אפילו חלודים, אבנית וחומרים זרים אחרים. לאחר שהפלדה או הפח הוכנו כראוי, חומרים אלו מקבלים טבילה בתוך אמבט של נוזל שנחשב עשיר בחומר מסוג אבץ. הנוזל הזה, הוא מה שעוזר ליצור ציפוי מגן על הפח, מה שבתורו מונע קורוזיה וחלודה על מרזבים מפח מגולוון.
  • בשלב השני: לאחר השלמת הציפוי שהוזכר לעיל (אותו ציפוי אבץ), הפח עובר גם דרך תנור מיוחד. הפעולה הזאת של חימום הפח בתנור, היא מה שגורם לכך שהאבץ נצמד בחוזקה על פני השטח של הפח.
  • בשלב השלישי: לאחר 2 השלבים הקודמים, השלב האחרון הוא לבדוק ולבחון את הפח המגולוון לפי תקנות בטיחות ישראליות או עולמיות. זאת, כדי להבטיח את האיכות והבטיחות של החומר המגולוון הסופי.

יש הבדלים בין רמות גלוון פחים?

חשוב לציין, שקיימים כמה סוגים שונים של תהליכי גלוון כאשר גלוון בחום הוא הנפוץ ביותר בישראל. יחד עם תהליכי גלוון בחום, יש גם שיטות אחרות כמו גלוון קר, גלוון בשיטת אלקטרו ועוד. בסופו של דבר, בין אם מדברים על שיטת גלוון כזאת או אחרת, כל אחד מהתהליכים של גלוון מייצר רמות שונות של הגנה מפני חלודה וקורוזיה. 

כנגזרת מכך, גם איכויות המרזבים ייקבעו לפי סוג תהליך הגלוון שהפח עבר. באופן טבעי, מרזבים מגולוונים בחום יהיו המרזבים היקרים יותר. עם זאת, גם מרזבים אלו, למרות היותם עמידים מאוד, עשויים להצריך מדי פעם תיקונים, תחזוקה שוטפת ועוד. אם כך, הנה כמה מילים על תיקון מרזבים מגולוונים, המשיכו לקרוא. 

כיצד מתקנים מרזבים מגולוונים? – מידע פרקטי!

אם התקלה היא חלודה במרזב פח מגולוון, הפתרון בדרך כלל יהיה דגי נגיש ופשוט. בעוד כי חלודה היא תוצאה של חשיפה ארוכת טווח ללחות, ניתן לתקן אותה על ידי שיוף וגירוד של האזור הפגוע ומריחת חומר עמיד בפני חלודה. זאת, בהנחה שצריך רק לשייף את החלודה ולא להסיר קומפלט את החלק אשר החליד. 

אם נדרשת הסרה מלאה של המקטע החלוד במרזב, תידרש בדרך כלל החלפת מקטע או הלחמה של חלק חדש. סוגי תיקונים אלו רלוונטיים יותר במקרים של מרזבי פלדה, ברזל ומתכות שונות שנוטות יותר להחליד. עם זאת, לעיתים צריך להחליף מקטעים במרזב גם מתוך סיבות אחרות מלבד קורוזיה וחלודה. למשל, במקרה של נזק בעקבות תנאי מזג האוויר.

טיפים לרכישת מרזבי פח מגולוונים – מה חשוב לזכור?

כאשר מעוניינים לרכוש מרזבים מפח מגולוון, הטיפ הכי חשוב הוא – לבחור את סוג הגלוון המתאים לתנאי מזג האוויר באזור המגורים. בין אם מתגוררים בבאר שבע, בראשון לציון או בחיפה, יש לכך השלכות על סוג הפח המגולוון שצריך להתקין במערכת המרזבים. 

כל פח מגולוון מיועד לשימושים שונים, כאשר תנאי מזג אוויר קיצוניים יצריכו את הפח העמיד ביותר. כך, יהיה ניתן למנוע כל מיני תיקונים של תקלות בהמשך הדרך. אם אינכם בטוחים במה לבחור, כדאי ליצור קשר עם ייעוץ מקצועי בתחום, קרי אנשי גגות ("גגנים").  

רוצים לערוך השוואת מחירים בין גגנים להתקנת מרזבים? 

השאירו פרטים כעת, "המרכז התקנת מרזבים" ידאג לכל השאר. 

מרזבי פח מגולוון
לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו
התקנת מרזבים

ברוכים הבאים לאתר שלנו! צריכים התקנת מרזבים? ייצור, תכנון, התקנה ותיקון מרזבים עם החברה המובילה בארץ​. אנחנו מציעים שירות מקצועי ואמין, ברמה אחרת, עם ותק ונסיון בתחום.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו אלינו