מרזבים מעוצבים: יופי מלמעלה למטה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מרזבים מעוצביםמרזבים נועדו להיות פרקטיים. עליהם לנקז ולהרחיק את המים המצטברים על הגג לפני שאלו יחלחלו פנימה אל תוך הבית או הקירות ויגרמו לנזקים רבים לדיירי הבית בתחום הבריאותי ולבית עצמו, בתחום האסתטי ובתחום החוזק והיציבות שלו. מרזב העשוי ובנוי היטב, אינו לקוי או שבור- יעשה את העבודה, בוודאי אם המרזב עשוי מחומרים מתקדמים, הוא הותקן על ידי חברה מקצועית בתחום והוא מתוחזק ומנוקה באופן קבוע.

אלא שאם הזמן שחלף ובמיוחד בעת הנוכחית בה אנו שמים דגש רב על עיצוב הבית, אנשים רבים אינם מחפשים סתם מרזבים. הם מחפשים מרזבים מעוצבים. עבור רובנו, המרזב נוכח וקיים אבל אינו נראה. זו תוצאה של העובדה כי-  פשוט התרגלנו לנוכחותו. אבל למרזב המעוצב באופן מסוגנן או בצבעים מיוחדים ויפים, יכולה להיות השפעה עצומה על הנראות והיופי של הבית. הוא יכול למשוך את העין, להשתלב עם המראה הכללי של הבית (למשל מרזב נחושת לבית בסגנון כפרי) א להקנות לו שיק ייחודי, ממש כמו דלתות הכניסה, פרגולות וכד'.

יש כיום מרזבים מעוצבים במספר רב של סגנונות וחומרים. החל מבטון, פח מגלוון, אלומיניום, PVC, פלסטיק, נחושת אבץ ועוד. לא כולם, אבל בטח האיכותיים שבהם, עשויים מחומר עמיד לחלודה, כך שגם אם המים מצטברים בהם בשל תקלה, הם אינם מזיקים. מרזבים מעוצבים יכולים להגיע בשלל צבעים וכאמור, צורות שונות.

בחירה של מרזב

כמו בעולם העיצוב, וכמו בעולם האומנות, כך גם בעולם של מרזבים מעוצבים: "אין דבר כזה שאין דבר כזה". או במילים אחרות, אין כמעט מגבלות ועיצוב שהוא שובה עין בשביל האחד, יכול להיות צורם לאחר. לכן, בבואכם אל חברת התקנת מרזבים המתמחה בתחום מרזבים מעוצבים, שבו  עם היועצים והמומחים ובחרו את העיצוב הנכון ביותר עבורכם. האם הצבע יהיה קרוב לצבעי החיפוי והמעטפת של הבית או דווקא כזה שיוצר ניגוד? האם נרצה שהמרזב יבלוט או שדווקא יהיה מוצנע? האם נרצה קווים ישרים או פרופיל מרזב מעוגל ועוד ועוד שאלות עיצוביות שיש לתת עליהן את הדעת.

אותו הדין גם לנושא צבע המרזה. תלוי באיזה חומר נשתמש אבל כמעט כל סוגי מרזבים מעוצבים, ניתן לצבוע בהם את חומרי הגלם במבחר צבעים לבחירתכם. בייחוד הדברים אמורים למרזבי הפח המגולוון ולמרזבי האלומיניום (בדומה למה שנעשה בהם בתחום החלונות). אין זה הכרח שתצליחו למצוא צבע זהה לטיח של הבית או לחיפוי שלו. אבל לעיתים זה כל היופי. השוני והבולטות שיוצרים מראה ייחודי לעין. יש כאמור כאלו שינסו להסתיר את המרזב על ידי צבע זה – למשל מרזב בצביעה של דמויי עץ, לצד ארגז הרוח של הגג העשוי עץ. ויש כאלו שיעדיפו את הגיוון והשוני – כל אחד לפי טעמו. לפעמים, יש המנסים לשלב מרזבים מעוצבים עם אלמנטים נוספים בסביבת הבית (שעשויים אלומיניום או לא), למשל דלת הכניסה, שער החניה, פרגולות, מעקות, שלטי בתים, מסגרות החלונות ועוד.

סוגי המרזב

כאמור, ההבדל העירי בין סוגי המרזבים הוא בחומר הגלם, כאשר כל חומר גלם ניתן לעצב באופן שונה. כך משל מרבי האלומיניום. כמו מסגרות החלונות, האלומיניום הוא חומר עמיד, גמיש וקל משקל, כך שהוא ניתן לעיצוב, בצורה נוחה ומדויקת. במקרה של מרזבים מעוצבים לבית, זה אומר כי הוא יכול להיצבע בצבעים שונים וחשוב מכך, ניתן להתוות איתו מסלול לאורך ולרוחב הקיר ולבצע איתו תפניות ופניות כך שיקנה את האפקט המצופה. מבחינת עמידות- האלומיניום נחשב חזק ועמיד יחסית, כך שיוכל לשרוד באופן תקין שנים רבות.

גם מרזבי אבץ עשויים מחומר גלם קשוח, גמיש לעיצוב ובעל מראה יוקרתי. לכן הוא הבחירה של רבים המבקשים עיצוב מעט מעבר ומוכנים גם לשלם יותר (מחירו של מרזב אבץ, גבוה משמעותית מזה של אלומיניום או מרזב פח מגלוון). גם מרזב העשוי נחושת נחשב ליוקרתי ויקר יותר. הוא כאמור, מקנה מראה חם וכפרי יותר, עם קצת דגש על גוון עתיק. 

פרקטיות לצד עיצוב

מרזבים מעוצבים הם כמובן דבר שכדאי לתת עליו את הדעת אבל בל נשכח את הדבר החשוב יותר וזה התפקיד הבסיסי של המרזב. המרזב משמש כמערכת הניקוז כנגד מים העלולים להצטבר על הגג ולחלחל אל תוך הבית ולגרום נזקים. בנוסף לכך, הוא מונע ם הצטברות של מים, השוקלים משקל עצום ומפעילים לחץ ועומס על שלד המבנה והתקרה. לבסוף, אם הוא נעשה בשיפועים נכונים ובמחשבה תחילה, הוא גם מרחקי את המים מעטפת הבניין וגם כאשר הוא משחרר את המים לקרקע, הוא עושה זאת בלי שהם יזיקו לסביבה או ילכלכו אותה ויפריעו לעוברים ושבים.

בין אם המבט שלכם הוא לחלק העיצובי ובין אם הוא מתמקד בחלק הפרקטי לבדו, יש חשיבות אדירה למי שמעצב, מתכנן, מתקין ודואג לתקינות המרזב. רק עבודה עם חברת מרזבים מעוצבים ייחודית, תקנה לכם גם מרזב שובה עין וגם ראש שקט והרגשה בטוחה שהמרזב מבצע את פעולתו על הצד הטוב ביותר.

מרזבים מעוצבים
לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו
התקנת מרזבים

ברוכים הבאים לאתר שלנו! צריכים התקנת מרזבים? ייצור, תכנון, התקנה ותיקון מרזבים עם החברה המובילה בארץ​. אנחנו מציעים שירות מקצועי ואמין, ברמה אחרת, עם ותק ונסיון בתחום.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו אלינו