מרזבים לבניין

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מרזבים לבנייןבין אם מדברים על ערים בדרום, במרכז או בצפון הארץ, מרזבים הם חלק חשוב בכל בניין ומבנה. באופן כללי, מרזבים עוזרים להרחיק מי גשמים מהקירות ומהיסוד של המבנה, אבל האמת היא שהם עושים הרבה מעבר לכך. הנה כל מה שצריך לדעת על מרזבים לבניין, המשיכו לקרוא.

את החשוב מכל לעיתים מיותר לציין, אבל בכל זאת נדגיש כי מרזבים לבניין מפחיתים את הסיכון לנזקים שונים. בדרך כלל, מדובר על נזקים שנגרמים על ידי לחות ורטיבות. כדי למנוע נזקים מהסוגים האלו, כאשר בונים בית חדש או מבצעים שיפוצים, חשוב לבחור את סוגי המרזבים המתאימים לאותו נכס. כך, ניתן למנוע נזקים כמו:

  • התפוררות בטון עקב רטיבות.
  • פגיעה ביסודות, בשלד ובמעטפת הבניין.
  • פגיעה בחומרי האיטום של המבנה. 
  • נזילות מים לתוך הדירות בבניין.

אילו סוגי מרזבים נפוצים בארץ? 

לא בטוחים באיזה סוג מרזב עליכם לבחור? ובכן, כאשר מדובר על סוגים של מרזבים, יש להבדיל בין המרזבים שנמכרים בחו"ל לעומת המרזבים שנמכרים ואף מיוצרים לעיתים כאן בישראל. בתוך כך, המרזבים הכי נפוצים הם מרזבי אלומיניום, שהם גם בין הזולים ביותר. 

מלבד מרזבים מהסוג של אלומיניום, ישנם גם מרזבים אשר עשויים מהחומרים הבאים: 

  1. פלדה 
  2. נחושת 
  3. אבץ P
  4. PVC
  5. פלסטיק מוקשח 
  6. פח מהסוג המגולוון ועוד. 

בין אם בוחרים במרזבים מהסוג הזה או האחר, המתקנים האלו מיוצרים במגוון גדלים, צורות וצבעים לפי בחירת הלקוחות. 

באילו מרזבים לבניין מומלץ לבחור ומדוע?  

באופן כללי, מרזבי פלדה בדרך כלל נחשבים הרבה יותר עמידים מאשר מרזבי אלומיניום, אבל הם יכולים גם להיות יקרים יותר. זאת, בדומה למרזבים מהסוג של אבץ או נחושת, שגם הם נחשבים יקרים יותר מסוגים אחרים (כמו פח מגולוון למשל). 

יחד עם העובדה שמרזבים מאלומיניום נחשבים הזולים בשוק, יש לדעת כי מרזבים מאלומיניום מחזיקים ביתרון חשוב. היתרון הוא, שהם קלים ופחות נוטים להחליד מאשר סוגי מרזבים אחרים. הנתונים האלו חשובים במיוחד, כי הם ישליכו באופן ישיר על רמת התחזוקה בטווח הארוך של מרזבים לבניין. 

מה חשוב לדעת על תחזוקת מרזבים לבניינים? 

כאשר מדובר על תחזוקת מרזב לבניין, יש לדעת כי כל מרזב ומרזב מצריך תחזוקה שונה והוצאות שונות כנגזרת מכך. בעוד שישנם מרזבים בעלי גימור עמיד לחלודה, מרזבים אחרים עשויים להיות רגישים לכך ולקורוזיה, מה שישליך כמובן על רמת התחזוקה של המרזב. 

ברמה הכללית של התחזוקה, תמיד חשוב לבדוק ולנקות את המרזבים באופן קבוע. זאת, כדי לוודא שהם פועלים כראוי והמים בתוכם זורמים בצורה שוטפת (תרתי משמע אפילו). לא פעם, שאריות של פסולת כמו עלים או זרדים עלולים להצטבר עם הזמן, מה שכמובן יוביל לכך שהצינורות ייסתמו ויעילותם תפחת. בכל הנוגע לתחזוקת מרזבים לבניין, איש מקצוע צריך לבדוק אותם כל שנה-שנתיים לפחות ולנקות אותם לפי הצורך, במיוחד אם הם חוסמים.

כמה עולים מרזבים לבניינים? 

לגבי מחירים, העלות של מערכת מרזבים תהיה תלויה בגודל ובסוג החומרים אשר מהם המרזב מיוצר. בנוסף לעלויות המרזבים עצמם, יש גם עלויות התקנה שחשוב לקחת בחשבון, אז כדאי מראש לבדוק אם המחיר של המרזב מגלם בתוכו גם את ההתקנה עצמה.

מחירי המרזבים עצמם יכולים לנוע בין כ-500 – 750 ₪ למטר רץ, בעוד כי מרזבים אחרים יהיו יקרים יותר. אלו טווחי המחירים הממוצעים להתקנת מרזב בניין, אם כי ניתן להוזיל את העלויות האלו במגוון דרכים. למשל, ע"י השוואת מחירים בין ספקים ומתקינים שונים. 

טיפים: בחירת מרזבים לבניין – במה להתמקד? 

אם אתם מחפשים טיפים לבחירת והתקנת מרזבים לבניין, קודם כל צריך להתמקד בגודל ובצורה של המרזב. באופן כללי, צריך לוודא שהמרזב מתאים לאסתטיקה של הבית, אבל לא רק, כי המרזב אמור להתאים מבחינה מבנית.

במילים אחרות, הקונסטרוקציה של המרזב אמורה לעלות בקנה אחד עם מבנה הבניין. כמו כן, צריך לקחת בחשבון את החומר של המרזבים. בעוד כי אלומיניום ופלדה הן שתי אפשרויות עמידות וחסכוניות הדורשות תחזוקה מינימלית, יש לזכור כי אלומיניום נחשב קל משקל. 

אם אתם מתגוררים באזורים כמו החרמון, רמת הגולן, צפת וכולי, האלומיניום עשוי להיות רגיש מדי עבורכם. אם מרזב אלומיניום לא מחוזק כמו שצריך על גבי קירות המבנה, הוא עשוי פשוט להתעופף בחורף הראשון.

כיצד להוזיל מחירי התקנת מרזבים לבניינים? 

כדי להוזיל עלויות התקנת מרזבים לבניינים, תמיד חשוב לערוך איזשהו סקר שוק ומחקר אינטרנטי של כמה דקות. השוואת מחירים יכולה לחסוך מאות שקלים בכיס, ככה שבאמת חבל לוותר על האפשרות הזאת. 

לא פעם, נדרשת התקנה של מרזבים ארוכים מאוד, מה שייקבע כמובן לפי מטר רץ. במקרים אלו, העלויות עשויות לטפס גבוה. לכן, חשוב לקבל כמה הצעות מחירים לפני שמחליטים על מרזב כזה או אחר. 

צרו קשר כעת עם צוות "המרכז התקנת מרזבים" למידע נוסף, השוואת מחירים ועוד. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו
התקנת מרזבים

ברוכים הבאים לאתר שלנו! צריכים התקנת מרזבים? ייצור, תכנון, התקנה ותיקון מרזבים עם החברה המובילה בארץ​. אנחנו מציעים שירות מקצועי ואמין, ברמה אחרת, עם ותק ונסיון בתחום.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו אלינו