בחירת מרזבים התקנה וביצוע נכון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מרזבים התקנהלמרזב תפקיד חשוב מעין כמותו. הוא האחראי על ניקוז הצטברות נוזלים הגג וסילוק מים המצטברים, בעיקר בעקבות הגשמים. למרות המראה הראשוני של חוסר תחכום ואפילו פשטות, כדאי מאוד להשקיע זמן מחשבה רב בכל הקשור אל מרזבים התקנה וסוג המרזב הנבחר. מרזב שאינו איכותי, יכלה את ימיו בתוך פרק זמן ובעיקר לא יבצע את פעולתו כראוי. ולניקוז וסילוק מים מהיר – חשיבות עצומה. שכן, הנוזלים שיצטברו בגג לא יישארו שם לנצח אלא מהר מאוד יחלחלו אל תוך המבנה עצמו, יגרמו לרטיבויות, עובשים, קילוף קירות, סדקים, פגיעה בשלד הבית ונזקים נוספים.

מעבר לבחירה בחומרים וסוג איכותי, לאחר בחירת מרזבים התקנה חשובה גם כן. וחובה להתעקש על התקנה איכותית. אין זה המקום להסתכל רק על סוגיית המחיר, למרות שכדאי לבצע השוואה מחירים, אבל השוואה זו כדאי שתהיה בין חברות איכותיות. כזו שיכולה לבוא אליך תוך פרק זמן קצר (ולקצר את הנזק המצטבר) ובמיוחד כזו שיש לה את הידע, הניסיון והכלים לבצע מרזבים התקנה איכותית.

מרזבים התקנה והחלפה

סביר להניח והבית שלכם נבנה עם מרזב. זה לא אומר שהמרזב יישאר תקין לנצח. לפעמים נדרש להחליפו עקב בלאי, סדקים וחורים, ניתוק מהקיר, סתימה וכד'.  שלא נוכל לתקן לפני שייגרם נזק עצום. במקביל, תזדקקו לשירותי מרזבים, התקנה ועיצוב גם בבניית בית חדש או לאחר שיפוץ. כך למשל אם המרזב נסתם כתוצאה מעלים והוא עשוי מחומר לא איכותי, המים העומדים יגרמו לו להחליד ולהתבקע. כתוצאה מכך, מים שהיו אמורים לרדת מהגג לקרקע לא יעשו זו או יצאו בדרך, יחלחלו לקירות ויבצעו שם נזקים כבדים מאוד. 

רבים נוטים לחשוב כי סוגיות של מרזבים התקנה או החלפה נעשות בחורף. אבל הדבר מקורו בטעות, שכן אם נעשה זאת בחורף כשיש כבר גשמים ונגלה מרזב תקול – הגשמים כבר יחלו לעשות את הנזק. קניית מרזבים, התקנה או שדרוג – כדאי שיעשו עוד טרום הגעת הגשמים. 

מרזבים התקנה

אילו פעולות למעשה יכולות להיות כלולות תחת הכותרת "מרזבים התקנה? ראשית נבצע בדיקה של תקינות המרזבים ובמידה ונאתר סתימות למשל, ננסה לפתוח אותם. זה המקום לציין, כי קיימים 2 סוגי מרזבים: מרזב חיצוני ומרזב פנימי. מרזב חיצוני נמצא מחוץ למבנה ונפרש למעשה על המעטפת של המבנה. מרזב פנימי נמצא בתוך החלק הבנוי, התעלות שלו הן חלק מן הבניה, כמו למשל תעלות התקשורת והוא סמוי מן העין. יש יתרונות וחסרונות לכל מרזב אך החיסרון העיקרי של המרזב הפנימי שהוא כמעט בלתי ניתן לתיקון או החלפה, משום שהגישה אל כל אורכו מוגבלת עד בלתי אפשרית. במקרה של תקלה במרזבים פנימיים, ההמלצה היא לבצע מרזבים התקנה חיצונית במקומם.

מעבר לכך, בבואנו לבצע מרזבים התקנה, נבדוק חיבורים שונים של המרזב לקיר ונוודא כי לא התנתקו ובמידת הצורך נהדק ונחזק. בעת מרזבים התקנה מחדש גם יש צורך לסלול ולקבוע את הנתיב והמסלול של תעלות המרזב מהגג לקרקע, בזוויות נכונות, לבצע איטום איכותי סביב פתחי המרזב, לקבע ולעגן אותו היטב. זאת כמובן אחרי שנבחר יחדיו את סוג המרזב, החומר ממנו הוא עשוי, העיצוב שלו ועוד. מרזבים התקנה אינה עניין פשוט או מה בכך. אנחנו מציעים לכם לדבר עם המומחים שלנו. נוכל להתאים עבורכם את המרזב המתאים ביותר לצרכים שלכם ולתקציב. נוכל לסייע לכם לקבוע את מסלול המרזב, על פי רמת הבולטות שבה תחפצו ונתכנן יחד אתכם, כדי שהביצוע יהיה נכון וגם איכותי.

מרזבים התקנה ומחיר

אז כמה עולה להתקין מרזב קטן. כמו בכל תחום הבניה, אין מחיר אחיד. הדברים תלויים בפרמטרים רבים. בין השאר הדבר תלוי בחומר ממנו עשוי המרזב. מרזבי אבץ או נחושת יהיו יקרים יותר ממרזבי פח, שיהיו שונים ממרזבי אלומיניום, פלסטיק ועוד. נקודה נוספת היא היקף או אורך המרזב. ברור שמחיר התקנה של מרזבים על בית משותף, גדול ממחיר התקנה של בית פרטי (לעיתים דווקא עבודה בהיקף גדול יותר מביאה להוזלת מחיר למטר). חלק אחר במחיר נקבע על פי רמת המורכבות של ההתקנה. החל מדרכי הגישה למבנה, דרך ציוד שנדרש ועד ביצוע ההתקנה עצמו – האם הוא מסובך או לא. 

לשם ההמחשה, יש פעמים וגבהים מסוימים, שנצטרך לבצע בהם עבודה באמצעות סנפלינג (כאשר במות ההרמה לא מספיקות בגובה או כאשר פיגומים יקרים מאוד להתקנה). עבודה בגובה רב או בשיטת הסנפלינג- כמובן תייקר. עוד פרמטר שנכון לשים אליו לב הוא עיצוב המרזב. יש סוגים שונים של צורות וישנם גם סוגי צבעים שונים, חלקם בהזמנה מיוחדת. לרוב מחיר ממוצע של מרזב אלומיניום למשל יהיה סביב 200 -300 ₪ למטר ושל מרזב אבץ או נחושת, הנחשבים ליקרים יותר – בין 550 ל-750 ₪.

ותמיד זכרו, שלעיתים חברה מקצועית (וזריזה ברמת הביצוע) שווה את מעט הפרמיה שהיא תיקח. כי רכישה של מרזבים, התקנה ובחירות מקצועיות – יקנו לכם ראש שקט ושמירה בסטנדרט גבוה על הבית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו
התקנת מרזבים

ברוכים הבאים לאתר שלנו! צריכים התקנת מרזבים? ייצור, תכנון, התקנה ותיקון מרזבים עם החברה המובילה בארץ​. אנחנו מציעים שירות מקצועי ואמין, ברמה אחרת, עם ותק ונסיון בתחום.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו אלינו