פתיחת סתימה במרזב

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

סתימה במרזב היא מאוד בעייתית מאחר וברגע שאין למים דרך להתפנות, הם מצטברים לאט לאט עד שבסופו של דבר נגרמת הצפה. ניתן לפתוח מרזב חסום באמצעות ביובית וכאן תבינו איך זה בדיוק עובד וגם למה מרזבים נסתמים בעצם.

למה משמשים מרזבים?

מרזבים נמצאים בכל בניין שהוא. החלק העליון ביותר שלהם נמצא בגג, שם הם אמורים לנקז את מי הגשמים או מים שמקורם ממערכות שונות שבגג (למשל דודי שמש או מאגרים) ועד לירידתם מטה הם גם אוספים מקורות מים נוספים, כגון מי גשם שמצטברים על מרפסות או מי שטיפה. ניתן למצוא גם מרזבים שמנקזים פרגולות ומבנים אחרים בחצר המבנה.

מה יכול לגרום למרזב סתום?

המרזב שלכם יכול להיסתם בגלל כמה סיבות:

* לכלוך – במהלך הקיץ אבק, בוץ, לשלשת ציפורים ועלים חודרים לתוך המרזב וברגע שהוא נשטף על ידי מים, חומרים אלו עשויים להתלכד ולהפוך למעין "כדור" שחוסם אותו.

* שימוש לא נכון – השלכת פסולת לתוך המרזב יכולה לחסום אותו בצורה קשה מאוד. אילו יכולים להיות בדלי סיגריות, צעצועים של ילדים ואפילו פסולת בניין דוגמת אבנים שהגיעו לתוכו תוך כדי שיפוצים שנערכו במקום.

* חדירות שורשים – גם שורשים יכולים לחדור למרזבים דרך פתחים זעירים (בחיבורים או דרך סדקים) ולסתום אותם. מקור השורשים יכול להיות מזרעים שהתפתחו בתוך אדמה שחדרה לתוך המרזב, כאלה שצמחו בסמוך אליו עד שנכנסו לתוכו או מצמחים שגדלו פרא על קירות הבניין והמרזב עצמו.

לא משנה מהי הסיבה שגרמה לסתימת המרזב, במידה ולא עולים על כך בזמן, הנזקים כתוצאה מכך יכולים להיות קשים מאוד – נזקי רטיבות על הגג, ירידת מים מהגג המוצף לתוך הבניין, הצפת מרתפים, מקלטים ופירי מעליות ובמקרים היותר חמורים גם הצפת מרפסות ודירות שלמות.

איך פותחים סתימה במרזב?

מרגע שמבחינים שמשהו לא בסדר עם פינוי המים דרך המרזב, כדאי לשקול להזמין שירות לניקוי מרזבים שניתן על ידי איש מקצוע. כמובן שתוכלו קודם כל לנסות להשתמש בפומפה או להחדיר חוט ברזל לתוך המרזב, בתקווה שמדובר בסתימה קלה יחסית שקרובה לפתח הניקוז, אך בדרך כלל נדרשת התערבות מקצועית. פתיחת סתימה במרזב על ידי אנשי מקצוע מבוצעת כאמור באמצעות ביובית ובאופן הבא:

* איש המקצוע יאפיין את מורכבות הסתימה והיכן היא ממוקמת בדיוק. לצורך העניין ניתן להשתמש במצלמות זעירות שמוחדרות לתוך המרזב ומראות בצורה ברורה איפה החסימה וממה היא נגרמת.

* לאחר מכן צינור הביובית יוכנס לתוך המרזב ומים בלחץ גבוה יוזרמו דרכו עד שהגורם החוסם ישתחרר ויצא החוצה. על צוות הביובית לקבוע את עוצמת המים הנדרשת על מנת שמצד אחד הסתימה תשתחרר ומצד שני, שלא ייגרם נזק לצינור המרזב.

  •  אם שימוש בביובית ולחץ מים גבוה לבדו לא פתר את הבעיה והמרזב עדיין סתום, ניתן לחבר אל הצינור גם דיזה שיכולה לעזור. אלמנט כזה יכול לקצץ שורשים, לרסק אבנים ולטפל בכל גורם אחר שחסם את המרזב.

כמה עולה לפתוח סתימה במרזב? 

מחיר פתיחת מרזב סתום נקבע בהתאם למספר החסימות ועד כמה מורכב ומסובך לטפל בהן.  אם יש צורך להשתמש בדיזות מיוחדות הדבר מייקר את המחיר וגם אם מתגלה שצריך לבצע תיקונים כלשהם במרזב בגלל נזקים שנגמרו לו בשל החסימה.

מרזב

מרזב
לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו
התקנת מרזבים

ברוכים הבאים לאתר שלנו! צריכים התקנת מרזבים? ייצור, תכנון, התקנה ותיקון מרזבים עם החברה המובילה בארץ​. אנחנו מציעים שירות מקצועי ואמין, ברמה אחרת, עם ותק ונסיון בתחום.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו אלינו